Pár slov úvodem

Update

24. srpna 2017 v 11:51 | 紋茶
Zdravím!

V první řadě bych ráda podotkla, že jsem moc ráda za všechny vaše super reakce a za to, že vám blog k něčemu je. :) Jak se tak dívám, blog vedu už od roku 2013! Co je za ta léta nového? Úspěšně jsem absolvolala bakalářské studium Japonské filologie v Olomouci a aktuálně studuji magisterský program Asian Studies, obor Japonsko, ve Švédsku. Mám za sebou i praxi výuky japonštiny v jazykové škole v Pardubicích a aktuálně mám několik studentů přes skype. A když se mi podaří našetřit peníze, tak mě za cca rok čeká semestr studia na tokijské Wasedě.

V poslední době jsem neměla moc čas a blogu jsem se bohužel moc nevěnovala. Aktuálně jsem promazala tuny spamů v komentářích a zpětně zodpověděla vaše dotazy. Budu se snažit být více aktivní a alespoň 1x týdně kontrolovat komentáře a odpovídat Vám. Chystám se taky napsat článek o studiu ve Švédsku a zveřejnit nějaké své poznámky ze studia.

Mějte se krásně!
Monča (紋茶)

O autorce blogu a o blogu samotném

2. června 2013 v 21:05 | 紋茶
Zdravíčko! :)

Jsem studentka japonské filologie na FF UP a toto je můj blog - z čehož plyne první ponaučení: jedná se pouze o blog, nikoliv o odbornou publikaci, proto berte prosím veškerý obsah s jistou rezervou.
(jen tak pro info - dostala jsem se i na japanologii na FF UK, ale rozhodla jsem se pro Olomouc - to je poznámka spíše pro zájemce o studium JP, kteří vědí, jak je obtížné se na UK dostat, haha :), takže se mě klidně můžete ptát i co se přijímaček týče, ale nečekejte, že vám poradím nějaké zázraky, je to spíše o tom se prostě učit a být připraven + mít nějakou obecnou inteligenci a obecné jazykové dovednosti, např. dobré verbální myšlení)

Tento blog slouží spíše jako takový můj zápisníček jistých informací, které mám v dané chvíli chuť a náladu nějak elektronicky zaznamenat. Ani nevím, proč jsem tento počin pojmenovala 'japanologie', měl by se spíš jmenovat něco jako 'japanofilie', jelikož to rozhodně není a nebude nic odborného.

V tomto bodě bych tento blog ráda směrovala i k lidem, kteří mají zájem o studium japanologie a studují na přijímací zkoušky. Rozhodně to však nemyslím jako jakýsi "návod", spíše pár rad, co mne tak napadne. :) A samozřejmě i ke všem, co mají o japonskou kulturu (z jakéhokoliv důvodu) zájem.

V případě dotazů neváhejte napsat do komentářů.
Pěkný den přeji,
紋茶
 
 

Reklama
Reklama