Pár slov úvodem

O autorce blogu a o blogu samotném

2. června 2013 v 21:05 | 紋茶
Zdravíčko! :)

Jsem studentka japonské filologie na FF UP a toto je můj blog - z čehož plyne první ponaučení: jedná se pouze o blog, nikoliv o odbornou publikaci, proto berte prosím veškerý obsah s jistou rezervou.
(jen tak pro info - dostala jsem se i na japanologii na FF UK, ale rozhodla jsem se pro Olomouc - to je poznámka spíše pro zájemce o studium JP, kteří vědí, jak je obtížné se na UK dostat, haha :), takže se mě klidně můžete ptát i co se přijímaček týče, ale nečekejte, že vám poradím nějaké zázraky, je to spíše o tom se prostě učit a být připraven + mít nějakou obecnou inteligenci a obecné jazykové dovednosti, např. dobré verbální myšlení)

Tento blog slouží spíše jako takový můj zápisníček jistých informací, které mám v dané chvíli chuť a náladu nějak elektronicky zaznamenat. Ani nevím, proč jsem tento počin pojmenovala 'japanologie', měl by se spíš jmenovat něco jako 'japanofilie', jelikož to rozhodně není a nebude nic odborného.

V tomto bodě bych tento blog ráda směrovala i k lidem, kteří mají zájem o studium japanologie a studují na přijímací zkoušky. Rozhodně to však nemyslím jako jakýsi "návod", spíše pár rad, co mne tak napadne. :) A samozřejmě i ke všem, co mají o japonskou kulturu (z jakéhokoliv důvodu) zájem.

V případě dotazů neváhejte napsat do komentářů.
Pěkný den přeji,
紋茶
 
 

Reklama