Recept na onigiri (omusubi)

17. června 2014 v 12:45 | 紋茶 |  Kuchyně


Budete potřebovat:

- kulatozrná rýže (naprosto běžně k dostání v obchodech) - z normální to nejde!
- pláty řasy nori
- mořská sůl
- tuňák
- vajíčko
- pepř
- miska s vodou

Postup:

1) Uvařte rýži (naprosto klasickým způsobem, jemně osolit). Poté ji nechte vychladnout! Onigiri se připravuje ze studené rýže.

2) Připravte si náplň - je spousta možností. Já zvolím třeba tu s tuňákem. - Vezměte malou konzervu tuňáka a smíchejte s jedním vajíčkem, mírně osolte a opepřete. Teď máte dvě možnosti - buďte si tuhle směs spřipravíte na pánvi anebo se to nechá dát do mikrovlnky, což dělám já, jelikož je to rychlejší a nemusí se do toho přidávat navíc žádný tuk. V tom případě je ale potřeba to dát na míň procent a alespoň třikrát ohřev přerušit a celý to zamýchat, ať z toho není placka. Výsledná konzistence by měla být taková, aby se to dalo použít jako náplň.

3) Teď přichází klíčová fáze! Vezměte si k ruce veškeré suroviny a misku s vodou. Vždy, než budete nabírat rýži si namočte ruce ve vodě, je to kvůli tomu, aby se vám rýže nelepila na ruce. Dvěma prsty sáhněte do soli a rozetřete si ji po celých dlaních. Nyný naberte určité množství rýže (podle toho, jak velké onigiri chcete) a udělejte z toho kuličku. Tu následně vytvarujte v dlani druhou rukou do "mističky", do které vložíte vámi vyrobenou náplň. Nevkládejte jí tam moc, nebo vám to pak nepůjde zabalit. Volnou ruku si opět namočte do vody a naberte trošku rýže, kterou pokryjete "naplněnou mystičku", jenž máte v druhé ruce. Potom z toho udělejte "knedlík".
! Rýže nesmí být "vodnatá". Voda musí být naprosto vyvařená, proto je dobrý vařit ji např. v parním hrnci, kde se vše odpaří anebo ji jednoduše zcedit a "vyždímat". Kdyby byla vodnatá, nedařilo by se vám z toho utvořit nějaký tvar a bylo by to takový "blemcavý".

4) Vzniklé onigiri obalte pruhem řasy nori.

A takhle pořád dokola

Doporučuju toto video. Je v angličtině, ale porozumí tomu i hluchej člověk :-) Je tam krásně vydět ta příprava, takže jestli vám to z mýho návodu není jasný, teď určitě pochopíte x) Navíc tam ukazuje i takovej trýček s mističkama anebo s formičkama, který teda nevim, jestli jsou tady někde k dostání.

Poznámky:
- onigiri se dá dělat na tisíce způsobů, např.
- klasickou kulatozrnou rýži můžete namýchat s celozrnou kulatozrnou tak 2:1
- do rýže můžete přidat např. čené sezamové semínko nebo nori vločky
- vymýšlet nekonečno náplní =)
- dalo by se asi připravit i nasladko, kdo má rád a dovnitř strčit třeba nakládaný nebo čerstvý ovoce (třeba jahodu) s marmeládou

Tak si nechte chutnat a doufám, že vám to půjde líp, než to šlo poprvý mě :D
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama