Bubble tea

17. června 2014 v 12:53 | 紋茶 |  Kuchyně
Můj starší článek o bubble tea. Dneska už to asi taková velká neznámá není, dá se sehnat snad v každém větším městě. I tak vás snad ale něco na tom článku zaujme. ^^

Japonsky : タピオカティー (tapioka teí - čaj z tapioky) či タピオカドリンク (topioka dorinku - tapioka drink)
Čínsky 珍珠奶茶 (stejný zápis lze vidět i v japonštině)


Obr. - tapioka mléčný čajV japonštině je to doslova čaj/nápoj z tapioky.

Jedná se o nápoj konzistencí a vzhledem celkově docela podobný našim ovocným koktejlům. Základem je slazený (cukrem či sirupy) čaj (černý, zelený, ovocný) mixovaný (ušlehaný) s dalšími surovinami, nejčastěji s mlékem. Kromě těchto základních ingrediencí se do něj může přidávat ovoce, květy ibišku, poupata růží či čokoláda. Může se podávat i chlazený s kostkami ledu.
Velmi populárním druhem je "perlový mléčný čaj" (známý také jako "tapioka mléčný čaj", "boba (poba) mléčný čaj"). - viz obr nahoře. Specialitou tohoto druhu bublinkového čaje jsou černé želé kuličky vyrobeny ze škrobu z tapioky nebo brambor (klasických či sladkých), kterým se říká boba (poba), fenjuan nebo perly. Servíruje se s širokým brčkem, kterým "vcucnete" i ty kuličky.

Vznikl v 80. letech 20. století na Tchaj-wanu, kde se prodává rovnou na ulici či ve specializovaných čajovnách, kde si každý může vybrat ty ingredience, ze kterých se čaj připraví. Odtud se rozšířil do dalších asijských států (vč. Japonska =), ale také i do Kanady a USA či Velké Británie.

bubble tea
boba - želé kuličky (vaří se ve vodě a pak se přidávají do čaje)boba
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama