Haradžuku 原宿

21. srpna 2013 v 16:14 | 紋茶 |  Kultura ostatní
Opět starší článek. Je to "výcuc" z anglické wikipedie. Nudila jsem se, a tak jsem brouzdala a překládala.
Haradžuku 原宿


Haradžuku je místo ležící v okolí stanice okružní dráhy Jamanote*1 ve čtvrti Tokia zvané Šibuja. Toto místo je zvláštní tím, že se zde každou Neděli scházejí lidé oblečení v různých "divokých" a "šílených" módních stylech jako je například gothic lolita, visual key, decora nebo příznivci cosplay.

Mnoho mladých lidí se rádo shromažduje na mostě Džingu, což je most pro chodce spojující Haradžuku se svatyní Meidži.

Haradžuku je místem módy, které je známé pro svůj unikátní styl. Je to takové "poutní místo" všech lidí vyznávající jmenované módní styly. Nachází se zde mnoho nákupních středisek s módou, ať už jde o světoznámé značky či značky místní.

Spojení "harajuku girls" pochází z angličtiny a označuje kohokoliv, kdo je oblečený v jakémkoliv stylu objevujícím se v Haradžuku. Jinými slovy - je to označení pro lidi (převážně teenagery), kteří se oblíkají příliš výstředně.

Základní haradžuku styly

Gothic lolita - styl oblíkání, který vychází z Viktoriánského oblečení a z dob Rokoka. Existuje mnoho druhů lolit (klasická, street, punk, černo-bílá, ..). Tohle určitě znáte J

Punk style - punk style v haradžuku je spíše módní záležitostí, než-li nějakým postojem (na rozdíl od českých punkáčů třeba). Typické je oblečení v tmavých barvách, plédy, řetězy a zipy.

Ganguro - tento styl se snaží napodobit průměrného amerického teenagera. Příznivci si odbarvují vlasy na blond, nosí umělé řasy a nehty a podobně. Byl velmi oblíbený v devadesátých letech dvacátého století, kdy se jeho příznivci snažili bojkotovat tradiční japonské ideály o kráse jako je světlá pleť, tmavé vlasy, malá noha, postava typu roura (žádná prsa, žádné boky), atd.

Cosplay - tento styl je založen především na kostýmech. Jeho příznivci se snaží vzhledem ztotožnit s postavou z počítačové hry, mangy, anime, filmu,.. .

Ura-Hara - něco jako naši "skejťáci" - hip-hop, graffiti, skejtová móda a kultura..

Visual key - (moji oblíbení J) - příznivci tohoto stylu dávají najevo, že jsou hudebními fanoušky, především se týká stylů jako je rock, metal, ale i techno. (Něco jako naši metalisti či rockeři.) - Typické sou barevné a šílené účesy, kovové doplňky, tmavé barvy,.. .

*1 Linie Jamanote je okružní rychlodráha, jezdící v uzavřené smyčce o délce 34,5 km v centru Tokia. Je jednou z nejdůležitějších a nejfrekventovanějších železničních linek a spojuje všechna hlavní tokijská nádraží a významné městské čtvrti.


Odkazy:

Oficiální stránka magazínu Fruits: http://www.fruits-mg.com/
http://harajuku-fashions.blogspot.com/
http://www.harajukustyle.net/
http://sgcafe.com/2010/12/lolita-fashion-in-eoy-2010/
http://kmlinux.fjfi.cvut.cz/~pauspetr/?q=foto/japan2008/harajuku
 


Komentáře

1 CharlesNon CharlesNon | E-mail | Web | 23. září 2017 v 4:28 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>More info>>></a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama